Haziran 2, 2020

Gülfer’in yanındayız!

Gülfer’in yanındayız!

  Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği kadınları olarak feminist aktivist Gülfer Akkaya’ya yönelik ölüm tehdidi ve saldırılara ilişkin ekte bulunan metni hazırladık.Bireysel olarak imzalamak isteyen tüm Kadınları, 2.6.2020 gece yarısına kadar isim ve soyadını antalyakadinmerkezi@gmail.com ya da 0242 2480766 no.lu telefona bildirmelerini rica ederiz. Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği Kadınları Gülfer’in yanındayız! “jitem.turkey / KodAdım:Yeşil” isimli […]

Categories: İmza Kampanyası

by antalyakadindayanisma

Share

Categories: İmza Kampanyası

by antalyakadindayanisma

Share

 

Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği kadınları olarak feminist aktivist Gülfer Akkaya’ya yönelik ölüm tehdidi ve saldırılara ilişkin ekte bulunan metni hazırladık.
Bireysel olarak imzalamak isteyen tüm Kadınları, 2.6.2020 gece yarısına kadar isim ve soyadını antalyakadinmerkezi@gmail.com ya da 0242 2480766 no.lu telefona bildirmelerini rica ederiz. Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği Kadınları

Gülfer’in yanındayız!

“jitem.turkey / KodAdım:Yeşil” isimli instagram hesabı üzerinden “Şewbaş, ölüm seni bulacak, Jitem” tarzı tehditler ile feminist araştırmacı-yazar Gülfer Akkaya öldürülmekle tehdit ediliyor.

Son dönemde kadın aktivist ve kadın siyasetçilere yönelik artan tecavüz tehditlerinin yanı sıra ölüm tehditleri de artmıştır. Bunun sebebinin var olan erkek egemen sisteme karşı mücadele eden kadınları yalnızlaştırmak, sindirmek ve etkisiz bırakmak için kurgulanmış olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Arkadaşımız Gülfer’in asla yalnız olmadığını ve bu tehditlere karşı her daim yanında olacağımızı belirtiriz.

Arkadaşımız Gülfer Akkaya’ya karşı işlenen bu suçun sorumluları hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak yargılanmasını ve cezasız bırakılmamasını talep ediyoruz.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
Go to Top