Antalya ili Kaş ilçesi’ne,  İsviçre’den gelip yerleşen Fulya ÖZDEMİR,  15.10.2016 tarihinde; sevgilisi olduğu iddia edilen Atilla Makta tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Öldürüldüğü tarihten ancak 10 gün sonra cesedi bulunabilen Fulya ÖZDEMİR’in konu ile ilgili hazırlık soruşturması tam iki yıl sürdü. Hazırlık soruşturması evresinde;   Fulya’nın ailesi ve avukatlarının,  cinayetin gerçekte nasıl işlendiği ve maddi  gerçekliğin aydınlatılması yönündeki  tüm  girişim ve  çabaları sonuçsuz kaldı.
Suça konu olay tarihinden önce de cezaevi firarisi olan Atilla Makta; Fulya ÖZDEMİR’in kaybolduğu tarihten 10 gün sonra yakalanarak tutuklandı. Halen suça konu olayla ilgili dava, Elmalı Ağır Ceza Mahkeme’sinde  görülmekte olup 3. duruşması 22.11.2018 Perşembe günü gerçekleştirildi. Duruşmalarda dinlenen sanık ve tanık beyanlarının  birbiri ile çelişmesi ve hazırlık soruşturmasının gereği gibi yürütülmemiş olmasından kaynaklı sorunlar; cinayetin nasıl ve hangi saikle işlendiği  konusundaki giz perdesini ortadan kaldırmamaktadır.
 Son duruşmada ise iki tanık daha dinlenmiş ve halen Kaş Cumhuriyet Başsavcılığı’nda bulunan delillerin Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verilerek, duruşma 25.12.2018 tarihine ertelenmiştir.
Av. R. Gökçe YILMAZ